Jesienne pieczonki nad jeziorem – relacja.

Relacja z imprezy nad jeziorem.06.10.2019

I tym razem łut szczęścia i okno pogodowe nam dopisało. Duszonki odbyły się w altanie grillowej nad jeziorem w Paprocanach.

„Kto zdrów niech się zrywa,
witaminę C zażywa,
z kiełbasą i innymi dobrami
nad jezioro przybywa.
Bliżej Nas , wita Was”

Ta poezja grillowa przyszła mi do głowy w związku z naszym kolejnym spotkaniem w ramach cyklu „Usprawnianie przez gotowanie.” W imprezie uczestniczyło 25 osób.

Rzeczywiście jesteśmy już bardzo zgrani i sprawni. Przybyliśmy z własnymi stolikami turystycznymi bo nie mieliśmy pewności jak to będzie w nowym miejscu Okazało się jednak, że altana grillowa z dużym paleniskiem świetnie się sprawdziła. Małe stoliki przydały się dla młodszych dzieci. Można było odnieść wrażenie że byliśmy w jakiejś przestrzeni kuchennej znamienitej restauracji. Wszyscy kucharze krzątali się a to przy krojeniu pyszności, a to rozniecali ogień przy palenisku. Co niektórzy są po prostu stworzeni do pichcenia, mieszania w dużym garnku i przyprawiania pieczonek. Wszyscy wąchaliśmy przyprawy i wrzucaliśmy pokrojone dobra do dwóch żeliwnych garnków które ustawiliśmy na palenisku. Teraz trzeba było poczekać. W tym czasie wybraliśmy się na krótki spacer, a chętni mogli pojeździć na mechanicznych konikach, które zorganizowało stowarzyszenie. Nie przesadzam stwierdzając że jedzenie z gara smakowało wszystkim – małym i dużym i z ochotą sięgaliśmy po dokładkę. Na koniec mieliśmy okazję wykazania się zdolnością plastyczną. Dzieci stworzyły prace w formie papierowych grzybków między którymi pojawiły się jesienne jeże.

Wszystkim towarzyszyła radość ze spotkania, wspólnych rozmów i działań.

Jak zawsze zapraszamy do uczestnictwa w inicjatywach stowarzyszenia „Bliżej Nas”, których celem jest budowanie dobrych relacji, szeroko rozumiana integracja, zapobieganie wykluczeniu, spędzanie wolnego czasu w kontakcie z przyrodą.

Serdecznie pozdrawiam, koordynator imprezy Jola Balon.

Zdjęcia w linku poniżej.

https://drive.google.com/open?id=1t4AbWyMtJXrbYiW9p_u_ExGCwt7WEdJs