20-lecie stowarzyszenia „Bliżej Nas”.

W tym roku stowarzyszenie „Bliżej Nas „obchodzi 20 rocznicę założenia. Z tego tytułu dziękujemy wszystkim zaangażowanym w działalność stowarzyszenia ,oraz naszym milusińskim podopiecznym wraz z opiekunami za aktywny udział w naszych przedsięwzięciach.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi propozycjami spotkań:

-We wrześniu zapraszamy dzieci niepełnosprawne od lat pięciu wraz z opiekunami na wspólne żeglowanie ze stowarzyszeniem „Bliżej Nas”. Szczególnie zapraszamy dzieci na wózkach. Planujemy kilka spotkań nad jeziorem paprocańskim, zapewniamy możliwość pływania pod opieką instruktorów żeglarstwa, będzie to okazja do zdobycia nowych doświadczeń związanych z tym pięknym sportem. Chętnych zapraszamy do zapisywania się w ośrodku na Bibliotecznej 17 i o kontakt telefoniczny pod numerem : 502708501 w celu indywidualnego ustalenia terminu i zasad udziału.

-1 października o godz. 12:00 spotykamy się na kolejnej edycji zajęc pod tytułem „Usprawnianie przez gotowanie.”, czyli wspólnie przygotowujemy pieczonki.

Miejsce: Bar :Dzika Plaża” nad jeziorem w Paprocanach od strony dzikiej plaży. Przynosimy ze sobą produkty, garnki żeliwne i dobry humor chętnie widziane:)

Chcemy aby dzieci w miarę możliwości samodzielnie przygotowały (obierały, kroiły, układały) na miejscu pieczonki.

Zapisy w ośrodku na Bibliotecznej 17

-15 października o godz.11:00 zapraszamy na warsztaty artystyczne „Piękne kolorowe drzewa”, które odbędą się w niezwykłym widokowo miejscu, w „Willi Słonecznej” w Dębowcu pod Cieszynem.

Dojazd własny.

Impreza integracyjno-rehabilitacyjna

Integracja obejmuje dzieci niepełnosprawne i ich rodziny.

Działania zmierzają do integracji wewnątrz grupy jak również integracji dzieci niepełnosprawnych z dziećmi pełnosprawnymi .

Warsztaty dają dzieciom możliwość ekspresji twórczej i doświadczenia pracy na dużym formacie.

Pozwalają podnieść sprawność psychoruchową i manualną. Dają możliwość indywidualnych działań artystycznych prowadzonych tak, by osiągnięty efekt był źródłem satysfakcji dla autora pracy. Pozwalają również dziecku zobaczyć swoją pracę jako fragment większej całości, która powstaje dzięki wspólnemu wysiłkowi – dzięki temu dziecko może zobaczyć siebie jako istotny, pełnowartościowy fragment tej większej całości jaka jest grupa.

Czas trwania: 2 godziny

Miejsce:

Warsztaty planowane są w willi Słonecznej w Dębowcu. Istnieje możliwość bezpośredniego wyjścia na zewnątrz lub pracy w patio w zależności od pogody. Dojście do budynku jest pozbawione barier architektonicznych.

Planowane działania:

Warsztaty artystyczne: „Piękne, kolorowe drzewa”

Projekt przewiduje działania w dwóch etapach:

1.„ Malowanie portretów drzew” – dzieci, razem z opiekunami będą tworzyły portrety drzew na

dużych kolorowych kartonach. Będziemy pracowali farbami, techniką malarską i graficzną – dzieci

będą malowały drzewa a następnie odbijały liście tworząc indywidualne kompozycje korony drzew.

2.Tworzenie kompozycji jesiennego lasu z wszystkich powstałych portretów drzew.

Prowadzący

Zajęcia przygotuje i poprowadzi Jolanta Gisman-Stoch – wykładowca Uniwersytetu Śląskiego –

pedagog i nauczyciel sztuki. Między innymi prowadzi na uniwersytecie zajęcia na studiach

podyplomowych z przedmiotu: „arteterapia w zakresie sztuk plastycznych”.

Na miejscu znajduje się ciekawie zaplanowany plac zabaw dla dzieci, restauracja w której można zakupić smaczne posiłki. Stowarzyszenie zapewnia nieodpłatny udział w warsztatach i słodki poczęstunek dla dzieci niepełnosprawnych.

Liczba miejsc ograniczona, prosimy o szybką decyzję i zapisywanie się na listę w ośrodku na ul. Bibliotecznej 17.

– W listopadzie planujemy kolejne spotkanie przy grach planszowych w centrum „Balbina”, a w grudniu malowanie pierniczków świątecznych. O szczegółach poinformujemy w późniejszym terminie.

Pozdrawiam, koordynator imprez: Jolanta Balon.