„Bliżej Nas” na nartach

3 lutego 2013 roku Stowarzyszenie rozpoczęło cykl wyjazdów narciarskich dla dzieci niepełnosprawnych. Tym razem podjęliśmy współpracę z instruktorami z wyciągu „Krasnal” w Szczyrku-Czyrnej.
Aura iście zimowa, zapał u małych narciarzy wielki, a dzięki sympatycznym instruktorom niedzielne przedpołudnie było wyjątkowo udane.
Stok zapewnia bardzo dobre warunki do nauki jazdy na nartach. Zjazd jest długi i bezpieczny, a wyciąg dość prosty do opanowania dla początkujących narciarzy. Serdecznie dziękujemy grupie instruktorów Pana Grzegorza Porębskiego i Tomasza Kubali, oraz właścicielom wyciągu „Krasnal” za udaną zabawę na śniegu, o czym niech świadczy zamieszczony poniżej e-mail, jaki dotarł do nas od zadowolonego opiekuna jednego z uczestników. Do zobaczenia na stoku.

„Witam serdecznie Pani Jolu – korzystając z dobrodziejstw techniki chcieliśmy jeszcze raz podziękować w imieniu Nikosia  za sobotni wypad na narty. Dla Nikosia był nie lada wyzwaniem, gdyż nigdy wcześniej nie miał nart na nogach. Muszę przyznać, że sceptycznie podchodziłam do tego wypadu, ciężko miałam wyobrazić sobie mojego „wiotkiego” syna na nartach, nie wierzyłam, że da sobie założyć narty, a co dopiero  wytrzymać dwie godziny na stoku. Na miejscu ku mojemu zaskoczeniu,  dzięki Pani podejściu  i miłej atmosferze jaka panowała podczas wspólnie spędzonych chwil na stoku Nikodem bez większych oporów uczestniczył w zajęciach, a to że załapał pozycję i udało mu się nawet zahamować samodzielnie, to już w ogóle niesamowite. Niecodziennym widokiem były inne dzieci niepełnosprawne, które radziły sobie znakomicie, ale niezapomnianym ….-  ta radość w ich oczach. Nasz Nikoś był zachwycony, o niczym innym nie mówi do dziś :)))). Mimo zmęczenia i bólu nóżek, o których też wspomina he he :)), już nie może doczekać się kolejnej soboty.  W swoim imieniu również bardzo dziękuję Stowarzyszeniu „Bliżej Nas” za organizację i całej ekipie za mile spędzony poranek – do zobaczenia. Pozdrawiam. Mama Nikosia.”

Zdjęcia ze stoku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *