Jesienny Poniwiec

No i udało się! Spędziliśmy weekend w i na wodzie, z Halliwickiem i WATSU. Było radośnie i relaksująco. Wszystko poszło zgodnie z planem, począwszy od, jak zwykle na naszych imprezach ,dobrej pogody, dobrych humorów i tym razem dzielnych pływaków, po pyszne jedzenie, które chłonęliśmy bo woda wyciągała  energię. Grupa pływaków była zróżnicowana pod względem umiejętności w wodzie, ale wszyscy osiągnęli swoje własne sukcesy bawiąc się przy tym wesoło śpiewając piosenki i obcując z rówieśnikami. Realizowaliśmy plan: kontrola oddechu, kontrola balansu ciała i rozluźnienie w wodzie. W konsekwencji udało się przybliżyć do celu jakim jest poprawa pływalności ciała. Część rodziców i dzieci miała okazję zakosztować relaksu w wodzie w postaci zajęć WATSU. Rozluźnienie ciała i psychiki bardzo nam się przydaje. Oprócz zajęć w wodzie dużo czasu spędziliśmy razem na lądzie.  Wieczorem dzieci grały ze sobą w gry planszowe, tańczyły przy dźwiękach muzyki Fado, wczuwając się w portugalskie rytmy i kreując ruch za pomocą szarf i pomponów. Okazało się, że na wózku też można tańczyć. Rodzice wysłuchali wykładu na temat zachowania ciała w wodzie, aby lepiej uświadomić sobie jak pomagać swym pociechom w tym środowisku. Zorganizowaliśmy też zajęcia plastyczne, efektem których były jesienne sowy. Miejsce ,atmosfera i ludzie sprzyjały nawiązywaniu dobrych relacji, rozmów i powstawaniu nowych pomysłów na następne działania. Na koniec dzieci otrzymały zasłużone dyplomy i życzenia dalszych sukcesów w unoszeniu się na wodzie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim wolontariuszom prowadzącym zajęcia i ratownikowi Krzyśkowi Turczynowi za  opiekę i gotowość przyjazdu z daleka. Gospodarzom dziękujemy za miłą obsługę.

 

Zapraszamy również do przeczytania komentarzy niektórych rodziców.

Przed spotkaniem z Wami czułam się dosyć bezradnie, w wodzie, z dzieckiem. Dzięki  Waszej pomocy nie tylko moje dziecko będzie się czuło w wodzie swobodniej. Zdjęliście ciężar niepokoju z mojej głowy. Basen to przyjemność, a nie jak do tej pory powinność i moja bezradność w wodzie. Ujęła mnie atmosfera panująca wśród rodziców i dzieci. Wspaniała pani Jola, która zaskakiwała mnie pozytywnie przez dwa dni ,,basenowych wyzwań”. Posiadać jednocześnie autorytet formalny i nieformalny to rzadkość. Gratuluję pani Jolu.
Cieszę się, że Was poznałam.
4-5.11.2017r. Poniwiec
pozdrawiam
Eliza Stanisławska

W Poniwcu spędziliśmy cudowny weekend. Urokliwa lokalizacja, komfortowe warunki, ciekawe zajęcia, a co najważniejsze dla naszej córki – towarzystwo innych dzieci i możliwość zabawy z nimi. Świetnie przeprowadzone zajęcia w basenie – różnorodne, dopasowane do umiejętności dzieci. Wróciliśmy ze sporą dawką wiedzy i pomysłami do wykorzystania. Mamy nadzieję na cykliczne zajęcia. Dziękujemy.

Magda i Arek Czader

 

Pozdrawiam,
koordynator imprezy,Jola Balon

Zdjęcia dostępne pod adresem:

Zdjęcia