Narciarski obóz aktywnej terapii.

25 – 28,02,2017 Białka Tatrzańska.

Po raz drugi stowarzyszenie „Bliżej Nas” zorganizowało 4 dniowy narciarski obóz terapeutyczny. Tym razem były z nami dzieci na wózkach inwalidzkich, które poruszały się na specjalistycznym sprzęcie duo-ski z instruktorami z „Active Therapy”. Nie było dla nich żadnej bariery, jeździli po wszystkich stokach, tam gdzie szusują inni narciarze. Było to dla nich ogromne przeżycie. Niektórzy nie wierzyli, że mogą zakosztować „białego szaleństwa”.

Mieliśmy też grupkę dzieci na nartach. Doskonaliły one swoją jazdę i również miały powód do dumy i zadowolenia. Wszyscy zrobili krok do przodu, a nawet kilka. Czasem trudno uwierzyć, że mając kłopoty z równowagą można dobrze utrzymywać się na nartach i robić postępy w tak zaskakującym tempie. Jest to forma aktywności, która przełoży się na sprawność ogólną uczestników, ale przede wszystkim na wzrost zadowolenia, pewności siebie i satysfakcji z sukcesu. Mamy tu pełną integrację ze środowiskiem wszystkich wielbicieli narciarstwa.

Mieliśmy też okazję odwiedzić termy Bania i wygrzać się w gorących źródłach.
Nikt nie chciał wyjeżdżać, a niektórzy płakali rzewnymi łzami, z powodu zbliżającego się końca obozu. Niezapomniane wrażenia, widok Tatr, słońce i wiatr na twarzy – to te doświadczenia będą powodowały chęć kontynuowania  wspaniałej narciarskiej przygody. Miejmy nadzieję, że spotkamy się w następnym sezonie zimowym.

Bardzo dziękujemy wszystkim instruktorom za włożone serce i zaangażowanie w pracę z naszymi podopiecznymi.

Pozdrawiam,

koordynator obozu

Jola Balon

Zapraszamy do zapoznania się z refleksjami kilku uczestników

To był niesamowity weekend.Chociaż mam za sobą już kilka form aktywności fizycznej, które sprawiają mi niesamowitą radość, to jednak wiem że obóz narciarski w Białce Tatrzańskiej był strzałem w dziesiątkę.
W chwili gdy uświadamiasz sobie, że otwierają się przed Tobą nowe możliwości częstokroć zmienia się sposób w jaki patrzysz na życie.Dla mnie obóz narciarski stał się źródłem mojej mocy, satysfakcji i wdzięczności, że ta forma aktywności potrafi rozpalić mnie do czerwoności.
Poza tym uświadomiłem sobie jak bardzo potrzebuje wyzwań, które skrojone są na moją miarę.A zagłębianie się w arkana sztuki narciarskiej jest na tyle fascynujące i dostosowane do moich potrzeb samorealizacji że nie wyobrażam sobie bym  mógł o tym sporcie zapomnieć. Obóz narciarski  na nowo odsłonił wszystkie cechy mojej osobowości , które stawiają mnie i moje życie w nowym lepszym świetle.Ja w takim narciarskim wydaniu czuje się zdeterminowany i gotowy by ponownie na pełnym speedzie cieszyć się życiem i nigdy się nie poddawać.

Krzysiek.

 

Obóz narciarski zorganizowany przez Stowarzyszenie Bliżej Nas obfitował dla Kuby w szereg wrażeń. Kuba nauczył się sam skręcać i hamować na nartach. Z sukcesem spróbował swoich sił na orczyku z Panią Jolą. Kuba doskonalił swoją koordynację ruchu i koncentrację. Sprostał wyzwaniom emocjonalnym na stoku: samodzielność, wytrwałość i wiara w siebie zostały uefektywnione. Poza tym, pobyt na obozie, był sympatycznym sposobem na spędzenie czasu oraz doskonalenie umiejętności dla osób już praktykujących sport. Bardzo DZIĘKUJEMY i czekamy na następną narciarską przygodę.

Pozdrawiam, Aneta Jasiak.

Więcej zdjęć pod linkiem:

https://goo.gl/photos/98zUmfPNnb6BHrVv9