Przygoda z Koziołkiem Matołkiem

Stowarzyszenie „Bliżej Nas” organizuje wyjazd na przedstawienie pt. „Koziołek Matołek” do Teatru Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej. Po spektaklu uczestnicy wycieczki wezmą udział w warsztatach ekologiczno – teatralnych oraz zwiedzą bielską starówkę. W drodze powrotnej podpatrzymy jesień w przeuroczych ogrodach Kapias na terenie Goczałkowic-Zdroju.
Termin: 7 października 2012 roku – zbiórka o godz. 9:40 na parkingu Basenu Miejskiego w Tychach, wyjazd o godz. 10:00. Przewidywany czas powrotu ok. godz. 17–18-tej.
Zapisy w Ośrodku Kompleksowej Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami OUN w Tychach, ul. Biblioteczna 17, tel. 32-327-76-77.

Nota o spektaklu „KOZIOŁEK MATOŁEK”:

„A Koziołek wziął tobołek
I wędruje biedaczysko
Po szerokim szukać świecie
Tego, co jest bardzo blisko”
– takie motto towarzyszy kolejnym, nowym przygodom Koziołka Matołka, ulubieńca wszystkich dzieci i najmłodszych widzów Banialuki. Pierwsza część jego wędrówki po świecie cieszyła się ogromnym powodzeniem, co zachęciło teatr i reżyserkę (Lucyna Sypniewska) do pokazania nowych przygód Koziołka. Także tym razem spektakl („Koziołek Matołek”) zrealizowany jest w atrakcyjnej dla widza i lubianej przez dzieci konwencji zabawy teatralnej. Wartka akcja, barwne przygody, zabawne sytuacje, humorystyczne zdarzenia, wyborowe aktorstwo i przebojowa muzyka wypełniają spektakl, czyniąc go atrakcyjnym i zapewniając widzom chwile niezapomnianego relaksu. A Koziołek znów przemierza świat szukając swego miejsca na ziemi. Odwiedza egotyczne kraje, przebywa na dworze cesarskim, uczy się chińskiego, zaklina węże na targu w Bombaju, spotyka Indian i oczywiście przeżywa wiele emocjonujących przygód – groźnych, śmiesznych i pouczających. Jak zwykle wychodzi cało z każdej opresji i w chwale wraca do rodzinnego Pacanowa, odnajdując – całkiem blisko – to, co dla niego najlepsze.

Przedstawienie dla dzieci od 3 lat.
Kornel Makuszyński Koziołek Matołek
reżyseria: Lucyna Sypniewska
scenografia: Ewa Pietrzyk
muzyka: Piotr Nazaruk
aktorzy: Małgorzta Bulska, Maria Byrska / Piotr Tomaszewski, Katarzyna Pohl, Lucyna Sypniewska, Radosław Sadowski.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *