Usprawnianie przez gotowanie raz jeszcze.

Zapraszamy na „USPRAWNIANIE PRZEZ GOTOWANIE RAZ JESZCZE”

 

Stowarzyszenie Bliżej Nas po raz drugi zaprasza na jesienne spotkanie przy pieczonkach, które wspólnie z dziećmi przygotujemy 26.10.14- w niedzielę o godz. 12.00 nad jeziorem paprocańskim, od str. dzikiej plaży, przy punkcie gastronomicznym-szklany grzybek. Projekt adresowany jest głównie do dzieci starszych,mogących zaangażować się w pomoc w przygotowaniu prostych dań kulinarnych.

Każda rodzina przynosi produkty dla siebie:ziemniaki, marchew,cebula, liście kapusty,kiełbasa, skórka ze słoninki, burak i inne składniki wg uznania. Przydadzą się też deski do krojenia, obierak do warzyw, nóż do krojenia składników i miska i termos z herbatą. Chętni mogą też zabrać dodatkowo kiełbaski do upieczenia.

Na miejscu w pomieszczeniu (w grzybku) dzieci pod okiem opiekunów będą obierać, kroić składniki i według wybranego przepisu, przygotowywać kociołki z pieczonkami, które upieczemy na przygotowanym palenisku. Strażnicy ognia będą musieli dopilnować czasu pieczenia i po zapachu rozpoznać gotowość dania do spożycia. Podsumowaniem będzie spożycie wyśmienitego posiłku! Ubierzcie się ciepło bo będziemy nad brzegiem jeziora!

Pozdrawiam,koordynator imprezy
Jola Balon.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *